Skip to content

Odpływ liniowy “Vline 360 Pro” pod płytkę

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla kabin prysznicowych, nieograniczone kształtami i wymiarami.

Długość odpływu prysznicowego dobierana jest w zależności od wymiarów powierzchni prysznicowej. 

Dostępne długości odpływów: 500 mm, 600 mm, 700 mm, 800 mm, 900 mm, 1000 mm, 1200 mm.

Odpływ liniowy “Vline” można zainstalować w betonie lub lekkiej technologii szkieletowej.

“Vline 360 Pro” – do instalacji w podłogach betonowych.

“Vline 360 Pro + 25” – uszczelka do instalacji odpływu w konstrukcji szkieletowej.

Gwarancja – 7 lat (na części metalowe – 7 lat, na części plastikowe – 3 lata).

Wysoka jakość

Odpływy liniowe wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, która jest odporna na korozję, roztwory alkaliczne i nie zawiera substancji toksycznych. Specjalna obróbka metalu, walcowanie na zimno i gorąco zapewnia wytrzymałość mechaniczną produktów i odporność na odkształcenia. Odpływy „Vline 360 Pro” spełniają wymogi dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska naturalnego dla produktów UE z certyfikatem CE.

Odpływ liniowy z suchym syfonem

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja syfonu tworzy mokrą i suchą barierę dla nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kanalizacji. Ochrona typu mokrego to niewielka ilość wody na dnie syfonu, gdzie specjalne zawory syfonowe zapobiegają odparowaniu tej wody, tworząc tym samym kolejną barierę – typu suchego. Gwarantuje to 100% ochronę przed przykrymi zapachami z kanalizacji nawet w przypadku długotrwałego braku korzystania z prysznica.

Głębokość montażu

Wyjątkowo mała głębokość montażu odpływu prysznicowego, zaledwie 56 mm od poziomu podłogi znacznie upraszcza instalację, a także montaż całej powierzchni prysznicowej. Wysokość zabudowy kanału prysznicowego można regulować za pomocą przesuwnych nóżek.

Projekt 2 w 1 (dwa w jednym)

Jedna strona maskownicy odpływu ma gładką powierzchnię ze stali nierdzewnej, a druga strona maskownicy posiada warstwę samoprzylepną do przyklejenia płytki podłogowej lub okładziny do strefy prysznica. Dla ekskluzywnych wnętrz dostępne są jeszcze inne opcje.

360°

Syfon dopływu obraca się o 360°, co ułatwia połączenie odpływu z kanalizacją. Przepustowość wody przez odpływ wynosi 0,7 l/s.

Prosta konserwacja

Zestaw odpływowy zawiera specjalny haczyk do wygodnego podnoszenia płytki odpływowej w celu konserwacji i czyszczenia odpływu podczas użytkowania.

Kompatybilność

Odpływ nadaje się także do podłóg podgrzewanych. Przeznaczony jest do montażu nie tylko w betonie, ale również w lekkich podłogach szkieletowych do 28 mm (OSB, Cetris, płyty gipsowe lub inne podłogi). W takim przypadku należy wykorzystać dodatkowy element – uszczelkę syfonową “Vline 360 Pro+25”.

Wszystkie elementy zawarte w zestawie

Odpływ prysznicowy wyposażony jest we wszystkie niezbędne akcesoria montażowe: materiał hydroizolacyjny – tkaninę wodoodporną oraz instrukcję montażu, przejście 40-50 ∅.

Globalny koncept

Odpływy prysznicowe “Vline” są zaprojektowane zgodnie z globalną koncepcją „środowiska bez barier” – pomagają osobom o ograniczonej mobilności i z niepełnosprawnościami w prostszy sposób korzystać z urządzeń sanitarnych i nie tworzą barier strukturalnych.

W skład zestawu odpływu prysznicowego wchodzi:

  1. Obudowa odpływu (ze stali nierdzewnej) 1 szt.
  2. Maskownica odpływu – stelaż do przyklejania płytek (stal nierdzewna) 1 szt.
  3. Tkanina wodoodporna 1 szt.
  4. Syfon (typu suchego) zapobiegający nieprzyjemnym zapachom 1 szt.
  5. Przejściówka z 40d na 50d (wykonana z PVC) 1 szt.
  6. Stópki (w celu regulowania wysokości odpływu) 2 szt.
  7. Haczyk (ułatwiający czyszczenie odpływu) 1 szt.
  8. Instrukcja montażu 1 szt.
  9. Pudełko, opakowanie 1 szt.

Dostępne długości odpływu: 500mm, 600mm, 700mm, 800mm, 900mm, 1000mm, 1200mm.

Gdzie kupić?